Mbrojtja e Fėmijėve nga Abuzimi Seksual

Projekti “Mbrojtja e fėmijėve nga abuzimi seksual” mundėsuar me mbėshtetjen finaciare tė Australian Direct Aid Program, zbatohet nga Qendra’Fėmijėt Sot” pėrgjatė periudhės Nėntor – Shkurt 2016. Nė koordinim me Zyrėn Arsimore tė Lushnjes, projekti zbatohet nė 5 shkolla tė rrethit dhe synon ngritjen e kapaciteteve tė prindėrve dhe fėmijėve nė lidhje me mbrojtjen e fėmijėve ng abuzimi me fokus tė veēantė tek abuzimi seksual. Projekti do tė zbatohet pėrgjatė periudhės Nėntor 2015 – Qershor 2016.