Strategjitė lokale pėr zhvillimin e Shėrbimeve Sociale nė rajonin e Shkodrės dhe Ulqnit – financuar nga BE Programi Ndėrkufitar IPA

QFS sė bashku me partnerėt e Association for Democratic Prosperity –Zid nė Malin e Zi, zbatoi projektin ‘Strategjitė lokale pėr zhvillimin e shėrbimeve sociale nė rajonin e Shkodrės dhe Ulqinit” financuar nga Bashkimi Evropianė nė kuadėr tė programit tė bashkėpunimit Ndėrkufitar Mali i Zi-Shqipėri, 2007-2013 Instrumenti pėr asistencė Para-Anėtarėsimit (IPA), Komponetit II, nr i kontratės: 2012/287-037. Objektivi i pėrgjithshėm ishte kontributi nė zhvillimin e shoqėrisė dhe promovimin e kohezionit social nė rajonin e Shkodrės dhe Ulqinit nė Mal tė Zi, nė interes tė pėrbashkėt tė qytetarėve tė dy vendeve pėrmes pėrdorimit tė potencialeve tė tyre sociale dhe ekonomike nė zhvillimin rajonal dhe lehtėsimin e bashkėpunimit ndėrkufituar. Nė kuadėr tė projektit u realizua edhe monitorimi dhe vlerėsimi i Strategjisė Rajonale pėr Fėmijėt nė Shkodėr. Projekti u realizua gjatė periudhės Shkurt 2012 - 2014 .