Te gjitha Projektet

QFS ka zbatuar shumė projekte nga veriu nė jug tė vendit, nė zonat rurale dhe urbane si dhe regjistron njė portofol divers donatorėsh nga Plan International; Kėshilli I Evropės nė Shqipėri; Ambasada e Shteteve tė Bashkuara Shqipėri; Fondacioni SOROS; Banka Botėrore; Delegacioni I Bashkimit Evropian fondet IPA; UNICEF, etj. Lista e plote e projekteve ndodhet nen ikonen me te njejtin emer ne versionin Anglisht te faqes ose duke klikuar ketu

Studim mbi dhunėn me bazė gjinore

Nė bashkėpunim me Qendrėn pėr Studime Sociale e Ligjore, QFS realizoi studimin “Bota e Burrave” mbi rritjen e pjesėmarrjes sė burrave nė pėrfshirjen pėr parandalimin e dhunės me bazė gjinore. Studimi u realizua nė kuadėr tė fushatės sė UN... Me shume

Rritja e kapaciteteve pėr standartet e pėrkujdesit shoqėror pėr fėmijėt nė institucionet rezidenciale

Qendra “Fėmijėt Sot” nė bashkėpunim me Ministrine e Punės dhe Cėshtjeve Sociale, me mbėshtetjen e UNICEF realizuan projektin “Rritja e kapaciteteve tė stafit pėr standartet e pėrkujdesit shoqėror, pėr fėmijėt nė institucionet... Me shume

Dhuna nė familje dhe fėmijėt – Sistemi kombėtar i mbrojtjes sė fėmijėve

Manuali i trajnues pėrfshin tė gjithė fokusin ndaj fėmijėve Institucionet, aktorėt dhe publikun e gjėrė. Njė manual i bazuar nė legjislacionin kombėtare, instrumentat ndėrkombėtar. I publikuar. Me shume

Politikat Sociale Informacion dhe Mbeshtetje, Projektligji mbi tė Drejtat e Fėmijėve

Projekti Politikat Sociale, Informacion dhe Mbėshtetje dhe Projektligji mbi tė Drejtat e Fėmijėve, u implementua nga Ministria e Punės Ēėshtjeve Sociale dhe tė Mundėsive tė Barabarta me mbėshtetjen financiare tė UNICEF. Qendra... Me shume

Edukimi mbi tė Drejtat e Njeriut pėrmes Aksionit Inovativ mes bashkėmoshatarėve

Nė kuadėr tė Programit Youth in Action me mbėshtetjen e DG-sė Education and Culture nė Bruksel, Qendra “Fėmijėt Sot” implementoi kursin e trajnimit ndėrkombėtar “Human Rights Education through Innovative Peer Action”. Projekti... Me shume

Studim i legjislacionit Kombėtar mbi Pjesėmarrjen e Fėmijėve

Njė pjesė e rėndėsishme e programeve tė QFS ėshtė kryerja e studimeve tė ndryshme nė lidhje me praktikat dhe politikat e tė drejtėve tė fėmijėve nė vendin tonė. Kjo ėshtė arsyeja se pėrse QFS ka ndėrmarrė iniciativėn e kryerjes sė njė... Me shume

16 Ditė Aktivizimėm kundėr Dhunės me bazė gjinore nė Familje

Nė kuadin e 16 Ditėve tė Aktivizmit (25 nėntor–9 dhjetor) dhe (25 nėntor–10 dhjetor), nė bashkėpunim me UNDP/UNFPA Shqipėri dhe Ministria e Punės dhe e Shanseve tė Barabrta, “Fėmijėt Sot” organizuan aktivitete edukative senibilizuese... Me shume

Eliminimi i Ndėshkimit Fizik

Projekti “Eliminimi i Ndėshkimit Fizik’ konsistoi nė pėrkthimin, pėrshtatjen, botimin dhe shpėrndarjen e librit mė tė njėjtin titull. Ky libėr u botua nga Kėshilli i Europės dhe QFS mori tė drejtėn e autorit pėr pėrkthimin dhe... Me shume

Fėmijėt nė Shqipėri

Analiza e situatės pėr fėmijėt e realizuar nga Fėmijėt Sot, ėshtė njė pėrmbledhje e fakteve kyēe pėr situatėn e fėmijėve nė vend. Realizuar pėrgjatė vitit 2008. Me shume

Manual pėr prindėrit “Tė drejtat e fėmijėve qė nga momenti i lindjes”

Ky projekt ėshtė njė manual edukues drejtuar prindėrve rreth tė drejtave tė fėmijėve dhe pėrgjegjėsive prindėrore. Ky projekt thekson rėndėsinė e respektit, garancinė dhe pėrmbushjen e nevojave dhe tė drejtat e fėmijėve. Manuali... Me shume
FAQJA PERPARA FAQJA TJETER