Te gjitha Projektet

QFS ka zbatuar shumė projekte nga veriu nė jug tė vendit, nė zonat rurale dhe urbane si dhe regjistron njė portofol divers donatorėsh nga Plan International; Kėshilli I Evropės nė Shqipėri; Ambasada e Shteteve tė Bashkuara Shqipėri; Fondacioni SOROS; Banka Botėrore; Delegacioni I Bashkimit Evropian fondet IPA; UNICEF, etj. Lista e plote e projekteve ndodhet nen ikonen me te njejtin emer ne versionin Anglisht te faqes ose duke klikuar ketu

Mbrojtja e Fėmijėve nga Abuzimi Seksual

Projekti “Mbrojtja e fėmijėve nga abuzimi seksual” mundėsuar me mbėshtetjen finaciare tė Australian Direct Aid Program, zbatohet nga Qendra’Fėmijėt Sot” pėrgjatė periudhės Nėntor – Shkurt 2016. Nė koordinim me Zyrėn Arsimore tė... Me shume

Mbrojtja e Fėmijėve nga Abuzimi Seksual

Projekti “Mbrojtja e fėmijėve nga abuzimi seksual” mundėsuar me mbėshtetjen financiare tė Fondit Kanadez pėr Iniciativat Lokale CFLI, Nė koordinim me Zyrėn Arsimore tė Lushnjes, projekti zbatohet nė 5 shkolla tė rrethit dhe synon... Me shume

“Rinia Religjoze – agjent ndryshimi nė parandalimin e dhunės me bazė gjinore dhe dhunės nė familje”

Nė kuadėr tė Programit “Promovimi i ideve tė reja pėr krijimin e partneriteteve ndėrmjet burrave dhe grave, barazinė gjinore dhe njė shoqėri pa dhun?, Qendra “Fėmijėt Sot” falė mbėshtetjes financiare tė UNDP/ UN Women, zbaton projektin... Me shume

PROGRAMI COMBI “KOMUNIKIM PĖR NDRYSHIMIN E SJELLJES”

Programi Kombėtar COMBI “Komunikim pėr Ndryshimin e Sjelljes” ėshtė njė iniciativė e pėrbashkėt e Ministrisė sė Arsimit dhe Sportit, Ministria e Mirėqenies Sociale dhe Rinisė, Agjenica Shetėrore pėr Mbrojtjen e tė Drejtave tė... Me shume

Fuqizimi i grave nėpėrmjet zhvillimit tė kapaciteteve dhe pjesmarrjes

Projekti “Fuqizimi i grave nėpėrmjet zhvillimit tė kapaciteteve dhe pjesmarrjes”mundėsuar me mbėshtetjen finaciare tė Qeverisė Kanadeze, u zbatua nga Qendra “Fėmijėt Sot” pėrgjatė Shkurt – Mars 2015. Qėllimi I tij ishte ngritja e... Me shume

“Artistė dhe Humanistė”

Projekti kishte si qėllim rritjen e kapaciteteve tė fėmijėve pėrmes edukimit artistik duke krijuar grupe Teatrore, Muzikore, Fotografike dhe Pikture. Ky projekt u implementua nė Shtator –Nėntor 2014, nė shkollėn fillore “At Zef... Me shume

Strategjitė lokale pėr zhvillimin e Shėrbimeve Sociale nė rajonin e Shkodrės dhe Ulqnit – financuar nga BE Programi Ndėrkufitar IPA

QFS sė bashku me partnerėt e Association for Democratic Prosperity –Zid nė Malin e Zi, zbatoi projektin ‘Strategjitė lokale pėr zhvillimin e shėrbimeve sociale nė rajonin e Shkodrės dhe Ulqinit” financuar nga Bashkimi Evropianė nė... Me shume

Mbrojtja e Fėmijėve nga dhuna nė Evropėn Juglindore

Projekti “Mbrojtja e Fėmijeve nga Dhuna nė Shqipėri” mbėshtetur nga UNICEF, kishte pėr qėllim harmonizimin e indikatorėve tė dhunės ndaj fėmijėve sė bashku me pushtetin qendror/vendor. Nė kuadėr tė projektit u pėrgatit studimi mbi... Me shume

Pjesmarrja e fėmijėve dhe tė rinjve nė vendimarrjen lokale

Me mbėshtetjen financiare tė Ambasadės sė Shteteve tė Bashkuara, Bankės Botėrore dhe Fondacionit Soros, Qendra “ Fėmijėt Sot” ka realizuar 4 projekte nė lidhje me pjesmarrjen aktive tė fėmijėve dhe tė rinjve nė vendimarrje. Kėto... Me shume

Edukimi mbi tė Drejtat e Njeriut pėr fėmijė – “Compasito”

Compasito konsiderohet si njė pikėnisje pėr edukatorėt, mėsuesit, dhe trajnuesit tė cilėt kujdesen pėr edukimin e tė drejtave tė njeriut tek fėmijėt e moshave nga 7 deri nė 13 vjeē. Nė bashkėpunim tė ngushtė me Kėshillin e Evropės, QFS... Me shume
FAQJA TJETER