SHQIP ENGLISH
Tė punojmė tė gjithė pėr njė botė ku fėmijėt tė jenė tė aftė tė realizojnė plotėsisht potencialin e tyre!

Shitet Makina

Qendra "Femijet Sot" deshiron te shese nje makine me keto karakteristika:
Tip:
Toyota Land Cruiser 105

Viti i Prodhimit: 2005
KM te bera nga makina: 147.000 km
Fuqia e motorrit: 2600
Dokumentacion i rregullt te sapo rinovuara
Liber servisi
Gjendja: shume e mire
E pershtatshme per institucione ose kompani

Foto1   Foto2

Afati i fundit i pranimit te ofertave eshte Dt
28 Prill 2014, Ora.12.00
Nese jeni te interesuar per blerjen e kesaj makine ju lutem kontaktoni ne kete adrese:

Qendra "FEMIJET SOT"
Rr. "Rexhep Jella"
Nr.127 Selite e Vogel
P.O.Box 2903
Tirane, Shqiperi
Tel: 0696075791 / 0694000700
E-mail: info@femijetsot.org


 
» LAJME FLASH
Zbatimi i tė drejtave tė fėmijėve nė shkolla
25.04.2008 Qendra “Fėmijėt Sot”(QFS), Save the Children dhe organizata fėminore “Zėri 16+” Durrės, zhvilluan sot ne ambientet e shkollės 9-vjeēare publike “14 Nėntori” aktivitetin “Zbatimi i tė drejtave tė fėmijėve nė shkolla” nė kuadėr tė Fushatės Globale “Arsim pėr tė Gjithė”.
Nė kėtė aktivitet morėn pjesė z. Gazmend Oketa deputet i zonės dhe ish-nxėnės nė shkollėn nė fjalė, Kryetari i Kėshillit tė Qarkut Durrės, Drejtori i Drejtorisė Arsimore Rajonale Durrės, pėrfaqėsues nga Bashkia Durrės si dhe rreth 40 nxėnes etj. Aktiviteti u zhvillua dhe drejtua nga vete fėmijėt e “Zėrit 16+” dhe pėrfaqėsuesit e Qeverisė sė Nxėnėsve tė shkollės. Fėmijėt i bėn prezent pjesėmarrėsit me problemet me tė cilat ndeshen fėmijėt nė kuadėr tė zbatimit tė tė drejtave nė shkollat e Durrėsit. Kėto probleme kane dale nga njė pyetėsor i zhvilluar nga vete fėmijėt e “Zėrit 16+”. Studimi nė 5 shkolla publike 9-vjeēare nxėnėsit e shkollave nė Durrės pranojnė nder te tjerat ekzistencėn e dhunės fizike dhe psikologjike nė shkolla kryesisht nga mėsuesit. Nxėnėsit ngritėn kėrkesat pėr pasurimin e bibliotekave, zgjerimin e rregullimin e shkollave, ndėrtim palestre dhe terreni sportiv nė shkollė dhe nė lagje, mospagimi pėr mirėmbajtjen e shkollės etj. Ky aktivitet pėrkonte me qėllimin i Fushatės Globale nė Shqipėri me slogan “Politikanė kthehuni nė Shkollė, ėshtė koha tė kontribuoni", i cili ėshtė ndėrgjegjėsimi i Qeverisė Shqiptare, politikanėve, pushtetit vendor dhe publikut tė gjerė pėr: problemet e arsimimit tė fėmijėve nė Shqipėri, veēanėrisht arsimimit tė vajzave dhe fėmijėve tė grupeve vulnerabėl, fenomenit tė braktisjes sė shkollės dhe tė fėmijėve tė pėrjashtuar nga arsimi si dhe krijimit tė kushteve pėr shkolla sa mė miqėsore.
Aktiviteti u pasqyrua ne mediat lokale dhe kombėtare, dhe televizioni “News 24” pėrgatiti njė reportazh special pėr ketė aktivitet.

Na kontaktoni:
Qendra "Femijet Sot"
Rruga: "Perlat Rexhepi",
Nr.127, Selite e Vogėl
Tirane, Albania
Tel: +355 69 60 75 791
E-mail: info@femijetsot.org


Anėtarėt
Adresa email
Fjalekalim