Zhvillimi i Komunitetit

Nėpėrmjet njė qasjeje holistike tė gjithė komunitetit QFS punon me profesionistė, liderat e komuniteteve, pushtetin lokal, prindėrit, gratė dhe vajzat, shoqėrinė civile dhe bizneset; pėr tė realizuar njė zhvillim tė qėndrueshėm dhe afatgjatė tė komunitetit