Tė drejtat e fėmijėve

Qendra punon pėr tė promovuar respektimin dhe pėrmbushjen e tė drejtave fėmijėve nė vendin tonė. QFS ka realizuar pėrkthimin nė gjuhėn Shqipe tė "Manualit pėr Edukimin e tė Drejtave tė Njeriut pėr Fėmijėt - KOMPASITO" si dhe, mbart tė gjithė eksperiencėn pėr ushtrimin dhe funksionimin e kėtij Manuali.

Fushat e veprimtarisė sė QFS janė:
  • Shėndeti i fėmijės dhe familjes;
  • Arėsim cilėsor pėr cdo fėmijė;
  • Mbrojtja e fėmijėve nga cdo formė e dhunės dhe shfrytėzimit;
  • Pjesmarrja e fėmijėve nė vendimarrje