Vlerat Tona

QFS ėshtė krijuar si bashkim mendjesh dhe zemrash njerėzish qė kontribuojnė nė rrugėn e ndėrtimit tė njė mjedisi optimal, tė shėndetshėm dhe tė sigurt pėr pjesėmarrjen dhe zhvillimin e fėmijėve, tė rinjve dhe komunitetit. Ne bashkojmė talente dhe burime qė gėzojnė respektin e shoqėrisė, qė janė tė pėrkushtuar e optimistė. Ne mbėshtetemi tek puna nė grup dhe bashkėpunimi, si shtyllat kryesore pėr tė realizuar misionin tonė. Integriteti, pėrgjegjshmėria dhe transparenca me pėrfituesit, partnerėt dhe donatorėt janė vlerat qė na udhėheqin.