Misioni dhe vizioni

Misioni ynė ėshtė tė udhėheqim shoqėrinė Shqiptare drejt njė angazhimi tė ndėrgjegjshėm pėr realizimin e tė drejtave tė fėmijėve, tė rinjve dhe grupeve tė tjera vulnerabėl dhe vlerėsimit tė pjesėmarrjes sė tyre nė ndėrtimin e njė tė ardhmeje tė qėndrueshme dhe tė gėzueshme.

Vizioni ynė ėshtė qė fėmijėt, tė rinjtė, gratė dhe shtresa tė tjera nė nevojė nė vendin tonė tė gėzojnė dinjitet tė plotė dhe tė drejta tė garantuara.