Manual pėr Fėmijė – Mbrojta e Fėmijėve nga Abuzimi

“Mbrojtja  e Fėmijėve nga Abuzimi” ėshtė njė manual i cili ka nė fokus tė ndihmojė vetė fėmijėt nė zhvillimin e aftėsive tė mbrotjes dhe rritjen e sigursė sė tyre. Ky manual jep informacione tė thjeshta dhe kėshilla, si dhe aktivitete pėr tė ndihmuar fėmijėt tė mbrohen nga abuzimi. Ky manual botohet nė kuadėr tė Projektit ”Mbrojtja e Fėmijėve nga Abuzimi  Seksual nė Shqipėri”qė financohet nga Ambasada Australiane “Programi i Ndihmės Direkte” dhe zbatohet nga Organizata “Fėmijėt Sot”. Ēdo kush i interesuar pėr ketė botim ėshtė i ftuar tė na kontaktojė.    Shkarko Broshuren