Manual pėr Prindėr – Mbrojtja e Fėmijėve nga Abuzimi

“Mbrojtja e Fėmijėve nga Abuzimi “ėshtė njė manual i cili ka ne fokus tė ndihmojė prindėrit tė pėrmirėsojnė aftėsitė e komunikimit dhe sigurinė e fėmijėve. Manuali ofron informacione tė thjeshta dhe kėshilla, si dhe aktivitete pėr tė mbrojtur fėmijėt nga abuzimi me fokus abuzimin seksual. Manuali ėshtė i ndarė nė dy pjesė: I pari pėrmban informacione tė pėrgjithshme teorik pėr prindėr pėr abuzimin e fėmijėve; I dyti, pėrmban informacione praktike pėr adresimin e abuzimit dhe adresimin e abuzimit dhe rėndėsinė e komunkimit efektiv me fėmijėt. Ky manual botohet nė kuadėr tė Projektit ”Mbrojtja e Fėmijėve nga Abuzimi  Seksual nė Shqipėri”qė financohet nga Ambasada Australiane “Programi i Ndihmės Direkte” dhe zbatohet nga Organizata “Fėmijėt Sot”. Ēdo kush i interesuar pėr ketė botim ėshtė i ftuar tė na kontaktojė.    Shkarko Broshuren