Publikimi i broshurės pėr prindėr “Mbrojtja e fėmijėve me fokus abuzimin seksual”

Qendra “Fėmijėt Sot” gjatė periudhės Nėntor 2015 – Qershor 2016 zbatoi projektin “Mbrojtja e fėmijėve nga abuzimi seksual”. Nė kuadėr tė kėtij projekti u zhvilluan takime informuese me prindėr dhe fėmijė nė lidhje me mbrojtjen e fėmijėve nga abuzimi me fokus tė veēantė tek abuzimi seksual. Nė pėrfundim tė kėtij projekti u pėrgatit dhe u botua njė broshurė pėr prindėr me titull ”Abuzimi seksual i fėmijėve”. Kjo broshurė pėrmban informacione se si prindėrit tė njohin  abuzimin seksual, shenjat tek fėmijėt, si dhe t’i mėsojnė fėmijėt tė mbrohen nga ēdo formė e abuzimit. Kjo broshurė u mundėsua financiarisht nga Ambasada Australiane “Programi i Ndihmės Direkte”.    Shkarko Broshuren