Te gjitha lajmet

Manual pėr Prindėr – Mbrojtja e Fėmijėve nga Abuzimi

“Mbrojtja e Fėmijėve nga Abuzimi “ėshtė njė manual i cili ka ne fokus tė ndihmojė prindėrit tė pėrmirėsojnė aftėsitė e komunikimit dhe sigurinė e fėmijėve. Manuali ofron informacione tė thjeshta dhe kėshilla, si dhe aktivitete... Me shume

Trajnime me stafet arsimore nė Drejtoritė/Zyrat Arsimore

Nė kuadėr tė Programit “KOMUNIKIM PĖR NDRYSHIM SJELLJE” COMBI”, Qendra “ Fėmijėt Sot” realizoi 5 seanca orientimi me stafet e Drejtorive Arsimore/Zyrave Arsimore nė lidhje me ri-aktivizimin e programit COMBI. Nėpėr trajnime morėn... Me shume

Mbrojtja e Fėmijėve nga Abuzimi Seksual

Qendra "Fėmijėt Sot" me mbėshtetjen financiare tė Fondit Kandez pėr Iniciativat Lokale (CFLI) dhe Australian Direct Aid Program po zbaton projektin "Mbrojtja e fėmijėve nga abuzimi seksual". Nė koordinim me Zyrėn Arsimore tė... Me shume

PARANDALIMI I DHUNĖS NDAJ FĖMIJĖVE DHE MĖNYRAT POZITIVE TĖ DISIPLINĖS

Tiranė, 4 Dhjetor 2015 -  Ministria e Arėsimit dhe Sportit, Ministria e Mirėqenies Sociale dhe Rinisė, Agjencia Shtetėrore pėr Mbrojtjen e tė Drejtave tė Fėmijėve, UNICEF dhe Qendra FĖMIJĖT SOT, lanēuan sot nėpėmjet... Me shume

25 Nėntori, Dita Ndėrkombėtare pėr Eliminimin e Dhunės ndaj Gruas - 16 Ditėt e Aktivizmit, 2015

Nė kuadėr tė 25 Nėntorit, Ditės Ndėrkombėtare pėr Eliminimin e Dhunės ndaj Gruas, Qendra "Fėmijėt Sot" nė bashkėpunim me Ministrinė  e Mirėqenies Sociale dhe Rinisė, me mbėshtetjen e UNDP / UN Women  morėn pjesė nė... Me shume

Java e te Drejtave te Femijeve

Nė kuadėr tė javės sė tė drejtave tė fėmijėve, Qendra “Fėmijėt Sot” nė bashkėpunim me Ministrine  e Arsimit dhe Sportit, UNICEF organizoi dy orė tė hapura me fėmijėt e shkollave “At Zef Pllumi” dhe “Avni Rustemi”. Synimi i... Me shume

Djemtė dhe burrat, pjesė e zgjidhjes - Tregoni se jeni kundėr dhunės

Nė  kuadėr tė Programit "Promovimi i ideve tė reja pėr krijimin e partneriteteve ndėrmjet burrave dhe grave, barazinė gjinore dhe njė shoqėri pa dhune, Qendra "Fėmijėt Sot" falė mbėshtetjes financiare tė  UNDP/ UN Women, do... Me shume

NJOFTIM PROKURIMI-Blerje artikuj kancelarie

Tiranė, mė 23.10.2015 NJOFTIMI I KONTRATĖS 1. Autoriteti Kontraktor EMRI: QENDRA “FĖMIJĖT SOT” ADRESA: Rruga “Rexhep Jalla”, Nr.127, Selite e Vogel,Tiranė Tel. +355 69 60 75 791 E-mail: info@femijetsot.org Faqja e... Me shume

Plani I Punės pėr Fazėn e Dytė tė Programit COMBI & Studimi Bazė mbi vlerėsimin e nivelit tė dhunės ndaj nxėnėsve nė shkolla

 Tiranė – 16 Tetor, 2015 Nė kuadėr tė Programit “KOMUNIKIM PĖR NDRYSHIM SJELLJE”, COMBI”, Ministria e Arsimit dhe Sportit, UNICEF, “Fėmijėt Sot” realizuan takime konsultative nė lidhje me Fazėn e Dytė tė Programit COMBI. Nė... Me shume

Thirrje per Ekspertė pėr Hartimin e Manualit /Kurrikulės tė Projektit “COMBI” nė fushėn e dhunės ndaj fėmijėve financuar, nga UNICEF Shqipėri."

Terma reference Pozicioni: Ekspertė pėr Hartimin e Manualit /Kurrikulės tė Projektit “COMBI” nė fushėn e dhunės ndaj fėmijėve financuar, nga UNICEF Shqipėri. Vende vakante: 2 Marresi I shėrbimit: Qendra “Fėmijėt... Me shume
FAQJA TJETER FAQJA PERPARA