Te gjitha lajmet

Tė rinjtė nė parandalimin e ekstremizimit dhe radikalizimit tė dhunshėm nė kuadėr tė shkollės qendėr komunitare

Qendra ”Fėmijėt Sot” prezantoi projektin: “Tė rinjtė nė parandalimin e ekstremizimit dhe radikalizimit tė dhunshėm nė kuadėr tė shkollės qendėr komunitare”. Me datė 09.03.2018 u zhvillua takimi Prezantues i projektit nė Mjediset e... Me shume

Fuqizimi i Shoqėrisė Civile nė Rritjen e Reziliencės sė tė Rinjėve ndaj Ekstremizimit tė Dhunshėm

Tiranė, 7 Mars 2018. Nė kuadėr tė skemės sė granteve tė vogla tė projektit “Fuqizimi i Shoqėrisė Civile nė Rritjen e Reziliencės sė tė Rinjėve ndaj Ekstremizmit tė Dhunshėm” i financuar nga Bashkimi Evropian dhe i zbatuar nga Terre des... Me shume

Fushata 16 Ditėt e Aktivizmit kundėr Dhunės me Bazė Gjinore (25 Nėntor – 10 Dhjetor 2017)

Qendra “Fėmijėt Sot” pėr tė distain vit rresht e ka perkrahur dhe angazhohet nė fushatėn pėr ēėshtjen e dhunės ndaj gruas dhe dhunės nė familje. 16 Ditėte Aktivizmit kundėr Dhunės me Bazė Gjinore ėshtė njė fushatė ndėrkombėtare e cila... Me shume

SHOQĖRIA CIVILE MARSHON PĖR TĖ DREJTAT E FEMIJĖVE NĖ SHQIPĖRI

Me rastin e 1 Qershorit, Ditės sė Femijėve, mbi 200 pėrfaqėsues dhe organizata tė shoqėrisė civile manifestuan nėn moton: “Femijė tė shėndetshėm, tė mbrojtur dhe tė arsimuar! Koha pėr tė marrė pėrgjegjėsi!” 1 Qershor 2017 – Nė Ditėn e... Me shume

BARAZIA GJINORE DHE FUQIZIMI I GRUAS

Nė kuadėr tė Projektit "Rinia Religjoze - agjent ndryshimi nė parandalimin e dhunės me bazė gjinore dhe dhunės nė familje“, Qendra “Fėmijėt Sot” nė bashkėpunim me tė rinjtė e komuniteteve fetare nė vend realizoi njė trajnim dy ditor me... Me shume

“UNĖ ZGJEDH TĖ JETOJ PA DHUNĖ”/16 Ditėt e Aktivizimit Kundėr Dhunės ndaj gruas dhe dhunės nė familje

Dhuna nė familje dhe dhuna ndaj grave ėshtė njė ēėshtje qė vazhdon tė prekė shoqėrinė nė mbarė botėn. Fushata Ndėrkombėtare UNiTE (Bashkė pėr t’i dhėnė fund dhunės ndaj gruas) ėshtė njė lėvizje shoqėrore globale advokimi dhe komunikimi... Me shume

Ftese per Oferte-Prokurim Sherbimi i Auditit-Programi COMBI

FTESĖ PĖR OFERTĖ Emri dhe adresa e autoritetit kontraktor Emri: Qendra “Fėmijėt Sot” Adresa: Rr.”Tish Dahia”, Pall. “Eurobiznes”, Kati 2, Ap.3 Tel/Fax: 069 60 75 791 E-mail: info@femijetsot.org Faqja e Internetit:... Me shume

Project/Assignment Title: Documenting the second phase of Program “Protecting Children from Violence in Albania” COMBI (TOR)

Terms of Reference (TOR) Project/Assignment Title: Documenting the second phase of Program “Protecting Children from Violence in Albania” COMBI Background Center Children Today in Tirana ( QFS) , together with its... Me shume

Manual pėr Fėmijė – Mbrojta e Fėmijėve nga Abuzimi

“Mbrojtja  e Fėmijėve nga Abuzimi” ėshtė njė manual i cili ka nė fokus tė ndihmojė vetė fėmijėt nė zhvillimin e aftėsive tė mbrotjes dhe rritjen e sigursė sė tyre. Ky manual jep informacione tė thjeshta dhe kėshilla, si dhe... Me shume

Publikimi i broshurės pėr prindėr “Mbrojtja e fėmijėve me fokus abuzimin seksual”

Qendra “Fėmijėt Sot” gjatė periudhės Nėntor 2015 – Qershor 2016 zbatoi projektin “Mbrojtja e fėmijėve nga abuzimi seksual”. Nė kuadėr tė kėtij projekti u zhvilluan takime informuese me prindėr dhe fėmijė nė lidhje me mbrojtjen e... Me shume
FAQJA PERPARA