Lajme

SHOQĖRIA CIVILE MARSHON PĖR TĖ DREJTAT E FEMIJĖVE NĖ SHQIPĖRI
Me rastin e 1 Qershorit, Ditės sė Femijėve, mbi 200 pėrfaqėsues dhe organizata tė shoqėrisė civile manifestuan nėn moton: “Femijė tė shėndetshėm, tė mbrojtur dhe tė arsimuar!... Me shume
BARAZIA GJINORE DHE FUQIZIMI I GRUAS
Nė kuadėr tė Projektit "Rinia Religjoze - agjent ndryshimi nė parandalimin e dhunės me bazė gjinore dhe dhunės nė familje“, Qendra “Fėmijėt Sot” nė bashkėpunim me tė rinjtė e... Me shume
“UNĖ ZGJEDH TĖ JETOJ PA DHUNĖ”/16 Ditėt e Aktivizimit Kundėr Dhunės ndaj gruas dhe dhunės nė familje
Dhuna nė familje dhe dhuna ndaj grave ėshtė njė ēėshtje qė vazhdon tė prekė shoqėrinė nė mbarė botėn. Fushata Ndėrkombėtare UNiTE (Bashkė pėr t’i dhėnė fund dhunės ndaj gruas)... Me shume

Kompasito

Manuali pėr Edukimin e tė Drejtave tė Njeriut pėr Fėmijėt, pėrkthyer nga QFS, e cila mbart tė gjithė eksperiencėn pėr ushtrimin dhe funksionimin e kėtij Manuali.

Portali pėr tė drejtat e fėmijėve

Tė Drejtat e Fėmijeve burojnė qė me lindjen tonė por, ato i ka bėrė tė detyrueshme" Konventa e OKB-se per tė Drejtat e Fėmijeve".

TV SPOT - Pjesmarrja ne vendimarrje

Kush Jemi

 • QFS ėshtė akronimi i pėrdorur pėr Qendrėn "Fėmijėt Sot".

  Qendra ėshtė regjistruar si person juridik me vendim tė Gjykatės Tiranė Nr. 400 Dt 16. Maj 2007; Nr Nipti K72210451G.

  QFS ėshtė krijuar si degė lokale e organizatės Ndėrkombėtare Plan International dhe ka trashėguar tė gjithė eksperiencėn 14 vjecare, standartet dhe procedurat e saj nė Shqipėri.

  Qendra ėshtė licensuar nga QKL mė datė 04.05.2010 Nr: LN-1463-05-2010.

  QFS drejtohet nga njė Bord prej 5 anėtarėsh me eksperiencė dhe reputacion ekselent nė fushėn e shėrbimeve sociale, publike dhe akademisė.
 

Projekte ne vazhdim

 • Projekti “Mbrojtja e fėmijėve nga abuzimi seksual” mundėsuar me mbėshtetjen finaciare tė Australian Direct Aid Program, zbatohet nga Qendra’Fėmijėt Sot” pėrgjatė periudhės Nėntor – Shkurt 2016. Nė koordinim me Zyrėn Arsimore tė...
 • Projekti “Mbrojtja e fėmijėve nga abuzimi seksual” mundėsuar me mbėshtetjen financiare tė Fondit Kanadez pėr Iniciativat Lokale CFLI, Nė koordinim me Zyrėn Arsimore tė Lushnjes, projekti zbatohet nė 5 shkolla tė rrethit dhe synon...
Me shume